rzucanie-palenia
Jak rzucić palenie

POTĘGA DECYZJI: „CHCIAŁBYM RZUCIĆ PALENIE”. NIE CHCIEJ, ZRÓB TO!

Czy zastanawiasz się nad tym, aby zerwać  z nałogiem?

TO NIE ZASTANAWIAJ SIĘ DŁUŻEJ, TYLKO DZIAŁAJ!

Nie ma sensu rozmyślanie o tym w nieskończoność. Ciągle tylko pytasz siebie samego: jak skutecznie rzucić palenie, czy dam radę, czy jestem gotowy, albo czy to właśnie ten dzień? Po co to wszystko? Po prostu ZRÓB TO! Stwierdzenie „Chciałbym rzucić palenie” to żadna decyzja, ale pobożne życzenie.  Za prawdziwą decyzją idą konkretne działania, dyscyplina, determinacja, poświęcenie się danej kwestii  i przekonanie, że w momencie jej podjęcia  JUŻ NIE PALISZ.

Zobacz więcej porad Jak rzucić palenie.

Próbowałeś rzucać papierosy, ale nic z tego nie wyszło?

BO NIE PODJĄŁEŚ PRAWDZIWEJ DECYZJI, TYLKO BAWISZ SIĘ Z SAMYM SOBĄ W KOTKA I MYSZKĘ.

Co z tego, że postanowiłeś, że nie będziesz palić, powiedziałeś to głośno i właściwie na tym się skończyło.  Po kilku dniach wróciłeś do nałogu. To nie była decyzja, ale strata czasu na udawanie przed samym sobą, że chcesz zerwać z nałogiem. Jeśli ktoś czegoś bardzo chce, to po prostu TO ROBI, a nie podejmuje decyzję i w efekcie kręci się w kółko, kombinuje, wycofuje i niepotrzebnie komplikuje całą sprawę.

Słowo decyzja pochodzi z łacińskiego de i caedere co oznacza ,,od” i ,,ciąć”.

A WIĘC CIACH i NIE MA!TO JEST PRAWDZIWA DECYZJA. NIE MÓWISZ ,,CHCIAŁBYM NIE PALIĆ” ALE ,,NIE PALĘ” i PRZYSTĘPUJESZ DO DZIAŁANIA.

Ktoś może powiedzieć „PISZESZ JAKBY TO BYŁO TAKIE PROSTE, A DOBRZE WIADOMO, ŻE TAKIE NIE JEST”. Jeśli podejmujesz prawdziwą decyzję o zaprzestaniu palenia to właśnie wtedy staje się to najprostsze.

Osiągnięcie  czegoś co naprawdę chcesz jest często łatwiejsze niż podjęcie  decyzji o tym.

Najtrudniej jest, kiedy się miotasz, czaisz, nie masz przekonania do tego co robisz, nie angażujesz się w to, wykonujesz wszystko po łebkach. Działania, albo próby ich podjęcia odbywające się na zasadzie ,,Byłoby dobrze to zrobić” prowadzą do niczego.

Nie zawsze podjęta decyzją będzie słuszna, ale tak już w życiu jest. Nawet błędne decyzje są wartościowe, bo uczą, pokazują właściwą drogę. Wyciągaj wnioski z podejmowanych decyzji. Jeśli zdecydowałeś się zerwać  z nałogiem nikotynowym stosując akupunkturę i nie udało się, to masz informację, że nie tędy droga. Próba zakończyła się niepowodzeniem, ale jesteś bliżej sukcesu  bo przynajmniej wiesz co na Ciebie nie działa. Nie bój się, więc podejmować decyzji w obawie przed klęską.  ,,W życiu nie ma klęsk, są tylko rezultaty”.

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD DECYZJI.

Codziennie podejmujemy jakieś decyzje, począwszy od tych drobnych dotyczących wyboru szamponu do włosów, po te poważniejsze związane np. z naszą pracą zawodową, mogące zaważyć na dalszym życiu. Stanowi to nieodłączną część naszej egzystencji. Niestety mamy skłonność do odkładania pewnych decyzji na później, wiele rzeczy przekładamy w czasie. A jeśli robimy tak często w stosunku do drobiazgów jak np. sprzątanie mieszkania, to tym bardziej trudno będzie nam podejmować decyzje w odniesieniu do istotnych kwestii. Czyż nie przesuwamy decyzji o przejściu na dietę? Albo rozpoczęciu treningów na siłowni? Tak samo jest z rzucaniem palenie, też wiecznie nie możemy się zdecydować. Pewnie znajdziesz kilka przykładów również w swoim życiu. Stajemy się leniuchami w podejmowaniu decyzji, a nasze ,,,mięśnie decyzyjne” stają się sflaczałe i nieużyteczne. Im rzadziej je stosujesz, tym trudniej podejmować Ci prawdziwe decyzje.

Jak mówi Anthony Robbins:

,, Jak więc wzmocnić owe mięśnie? Należy je ćwiczyć! Sposobem na podejmowanie lepszych decyzji jest podejmowanie ich częściej…..Im częściej będziesz podejmował decyzje, tym częściej będziesz się przekonywał, że całkowicie panujesz nad swoim życiem. Będziesz z niecierpliwością oczekiwał na kolejne wyzwania losu i postrzegał je, jako możliwość…podniesienia jakości swojego życia.”

Właśnie w tej chwili możesz podjąć decyzję, że to KONIEC Z PAPIEROSAMI.

Podjąłeś decyzję, super! To przystąp do działania. Jeśli uda Ci się zrealizować ten cel, poczujesz się w sobie MOC, uwierzysz, że możesz zmienić bardzo wiele.

Podejmowane decyzje kształtują Twoje życie

nadają mu nowy kierunek, dzięki nim kreujesz swoje przeznaczenie.

 
ZAPAMIĘTAJ!

  1. Zawsze pamiętaj o prawdziwej sile jaką daje podejmowanie decyzji.
  2. Najtrudniejszym krokiem do osiągnięcia czegokolwiek jest prawdziwe oddanie się czemuś, podjęcie prawdziwej decyzji.
  3. Podejmuj decyzje często.
  4. Wyciągaj wnioski z podejmowanych decyzji.
  5. Konsekwentnie wykonuj raz powziętą decyzję, ale nie upieraj się przy sposobach ich realizacji jeśli nie skutkują.
  6. Podejmowanie decyzji sprawia radość
    Anthony Robbins

I jeszcze jedna ważna rzecz. Kiedy podejmujesz  decyzję i decydujesz się działać w tym kierunku, to warto mieć plan. Z nim łatwiej będzie Ci dążyć do realizacji celu, będziesz bardziej zmotywowany. Bez konkretnego planu możesz szybko zrezygnować i wycofać się z podjętej decyzji. Uważam, że spontaniczne, nieprzemyślane rzucanie palenia nie sprawdza się, a procent osób skutecznie zrywających z nałogiem w taki sposób jest mały. Znam wiele osób, które zrywały z nałogiem z dnia na dzień, bez zastanowienia i efekt jest taki, że palą do dzisiaj. Może właśnie, dlatego tak trudno palaczom rozstać się z papierosem, gdyż mało kto przygotowuje się do tego procesu. Aby zwiększyć swoje szanse zaplanuj wszystko krok po kroku.

Jaką więc podejmiecie dzisiaj prawdziwą decyzję?  Macie przemyślenia w tym temacie?